Nové materiály

Deflex PEEK

Materiál PEEK (polyetheretherketon) je moderní termoplastický polymer s výjimečnými vlastnostmi, který je s oblibou používán ve stomatologii pro zhotovení zubních implantátů, konstrukcí na implantáty, teleskopických prací, kořenových nástaveb a dalších indikací.

Mnoho let je také využívaný pro výrobu kloubních náhrad, plotének, fraktur lebek a dalších důležitých indikací ve všech zdravotnických oborech.

Velkými výhodami tohoto materiálu jsou biokompatibilita s lidskými tkáněmi, lehkost a poměrně jednoduchá a ekonomicky úsporná výroba (v kombinaci s Deflex technologií).

Indikace: Ve snímací protetice je tento materiál využíván na výrobu skeletových náhrad, podjazykových třmenů a dalších indikací. Výhodou těchto náhrad je lehkost a trvanlivost bez alergií na kov.
PEEK lze úspěšně kombinovat s Deflex materiálem a vyrábět tak lehké náhrady bez kovových spon.
Ve fixní protetice je tento materiál používán na konstrukce na implantáty, individuální abutmenty, teleskopické korunky a můstky, korunky fasetované kompozitním materiálem a další.

Dobrá zpráva pro majitele technologie Deflex: Nyní lze certifikovaný materiál Deflex PEEK zpracovávat v novějších přístrojích Deflex Integra 300 a snížit tak výrazným způsobem náklady na výrobu indikovaných prací z PEEKu frézovaných z drahých bloků.

Deflex ACETAL

Acetal je termoplastický polymer, který se vyznačuje vysokou tuhostí, odolností proti opotřebení, tepelnou odolností, pružností a nízkou nasákavostí.

Díky těmto vlastnostem je ve stomatologii používán na výrobu skeletových náhrad.

Je možné jej kombinovat s Deflex materiály (spony z Deflexu) nebo s běžnými pryskyřicemi, kdy jsou sedla náhrady odlita z licí pryskyřice.

Náhrady a spony lze vyrábět v barvách VITA vzorníku.