Pro pacienty

Základní informace

Dostali jste se do situace, kdy potřebujete zhotovit novou částečnou nebo celkovou zubní náhradu? Zubní náhrady z materiálu Deflex nabízí řešení. Nejmodernější technologie Deflex umožňuje vyrábět nadstandartní zubní náhrady vzhledem k vlastnostem inovovaných materiálů.

Tyto náhrady jsou přesnější, lépe drží v ústech, jsou pevnější a odolnější než zubní náhrady vyráběné klasickými pryskyřicemi. Jejich hlavní výhodou je možnost zhotovení prakticky nepostřehnutelné náhrady bez kovových či drátěných spon. Oproti ostatním materiálům je u náhrad Deflex výskyt alergických reakcí minimální. Díky těmto vlastnostem slouží náhrady Deflex již desítkám tisíc českých pacientů.Zubní náhrada, protéza

Originál

Není deflex jako Deflex. Na trhu se již desítky let pohybují levné a zastaralé materiály a technologie, které jsou vydávány za Deflex a pacient často nezná rozdíl.

Svojí oblíbeností a rozšířeností se Deflex stal v českých ordinacích synonymem pro bezkovové snímatelné náhrady.

Zubní technici i lékaři někdy nesprávně používají slovo deflex pro snímatelné náhrady z jiných materiálů, které nejsou kvalitou s materiály Deflex srovnatelné.

Každá zubní náhrada Deflex by měla být předána pacientovi s certifikátem pravosti a návodem, který je na obrázku.

V této brožuře jsou důležité informace o použitém materiálu a péči o zubní náhradu. Součástí brožury je i certifikát s vyplňenými údaji a razítkem zubní laboratoře, který Vám garantuje, že  jste v ordinaci obdržel/a zubní náhradu zhotovenou z originál Deflex materiálu.

Péče o náhradu

Aby zubní náhrada plnila funkci tak, jak má, je třeba o ni správně pečovat. Zubní náhrady vyžadují podobnou péči jako vlastní zuby.

Po každém jídle je třeba vypláchnout ústa vodou. Snímací náhrady se, stejně jako zuby, čistí ráno a večer, pokud možno speciálně upraveným kartáčkem na zubní náhrady, popř. jakýmkoli jiným měkkým kartáčkem.

Při čištění zubní náhrady není vhodné používat příliš tvrdý kartáček ani zubní pastu, hrozí totiž poškrábání jejího povrchu. Na poškrábané či jinak poškozené zubní náhradě se pak usazuje mikrobiální povlak, který může být příčinou různých zánětů a chorob. Pro důkladnější dezinfekci náhrady je možné použít celou řadu čisticích tablet či prášků rozpustných ve vodě.

Samozřejmostí je také odstranění zbytků potravy z dásní a ze zbývajících zubů v dutině ústní. Před čištěním vlastních zubů je nutné náhradu vyjmout. Správná hygiena prodlužuje životnost zubní náhrady a zpříjemňuje její používání.