Otázky a odpovědi

V čem se liší náhrada z Deflexu od obyčejné akrylové náhrady?

Deflexová náhrada neobsahuje volný monomer, který se může uvolňovat z běžné náhrady a způsobovat tak  alergické reakce na sliznicích pacientů. Je vyráběna metodou vstřikování a je tedy přesnější než běžně zhotovené náhrady a lépe drží v ústech.

Díky vlastnostem materiálu je náhrada pevnější a odolává praskání a nehodám a proto pacienti i lékaři řeší opravy těchto náhrad oproti běžným náhradám jen minimálně.

Lze z Deflexu vyrábět i částečné náhrady?

Ano, právě estetika a ideální tvrdost materiálu rozhodla o tom, že je Deflex materiál ideální právě na částečné náhrady, kdy spony mají tzv. chameleon efekt a přizpůsobují se barvě dásně pacienta tak, že náhrada je v ústech prakticky nepostřehnutelná oproti kovovým sponám, které jsou pro pacienta společensky traumatizující.

Může náhrada z Deflex prasknout?

I když jsou zubní náhrady vyrobené z Deflexu velmi odolné a indikují se tam, kde akrylové často praskají, může se stát, že i Deflexová náhrada praskne. Stává se to především nedodržením parametrů při modelaci náhrady a nebo nevhodnými indikacemi v případech, kde je problém náhradu vytvořit. Někdy je to způsobeno nevhodnou manipulací při snímání náhrady.

Lze náhradu z Deflexu opravit?

Ano, lze ji opravit dvěma způsoby. První  možnost je oprava běžnou pryskyřicí, po té ale není vhodná pro alergiky a druhý způsob je doplnění vstřikováním stejným materiálem a náhrada je opět plně funkční.

Kde mohu Deflex náhradu získat?

V celé České republice vlastní tuto technologii přes 300 zubních laboratoří a tak není problém s jejím zhotovením. Pokud máte zájem, obraťte se na nás a my Vám doporučíme vyškolenou, kvalitní zubní laboratoř ve Vašem regionu, kde Vám originál Deflex zubní náhradu rádi zhotoví.

V čem je rozdíl u náhrady vyrobené z Deflex materiálu a jiných konkurenčních materiálů?

U částečných náhrad je to především příliš velká flexibilita, která pro stabilizaci náhrady v ústech pacienta na škodu, zastaralé materiály, které  postrádají oproti Deflex náhradám funkční stabilizační prvky (jak se samotného materiálu, nebo v kombinaci s kovem) a náhrady vyrobené z těchto materiálů, poškozují alveol pacienta a způsobují atrofii kostí.

Pružné náhrady jsem přestal indikovat vzhledem k tomu, že se na nich po čase usazoval plak, praskaly a působily nevzhledně.

Pokud jsou náhrady vyrobeny z Deflex materiálů, kterých je velká škála a každý je určen na specifickou indikaci, mají správnou tloušťku a jsou vyleštěny do maximálního lesku, zapečetěny prostory, kde by se mohl usazovat plak a pacient je poučen o správné péči o náhradu. Slouží tato náhrada pacientům dlouhodobě a lékaři nemají pochybnosti i jejich kvalitě a materiál Deflex rádi indikují.

Jak se mohu spolehnout na to že mi zubní laboratoř se kterou spolupracuji dodává opravdu originální materiál Deflex?

Lékař, který zadá zakázku zubní laboratoři, obdrží certifikát pravosti, který je dodáván do laboratoře s materiálem. V něm je napsáno z jakého materálu byla práce vyrobena, jaké šarže pro případ reklamace a návod k používání zubní náhrady (viz sekce propagační materiály). Tento certifikát obdrží pacient, aby věděl, ve které laboratoři byla náhrada zhotovena a z jakého materiálu.

Co mám dělat pokud dojde k poškození náhrady, nebo po čase náhrada v ústech nesedí?

Kontaktujte svého lékaře a nebo zubní laboratoř, která vlastní technologii Deflex a konzultujte s ní případnou opravu, přeleštění, rebazi náhrady atd… V laboratořích, kde tuto technologii nevlastní, nelze profesionálně náhradu opravit.

Jak mám o zubní náhradu z Deflexu pečovat?

Zubní náhradu je třeba především pravidelně čistit jako vlastní zuby. Použijte mýdlo a jemný kartáček a ve vlažné vodě náhradu vyčistěte. Nepoužívejte zubní pastu či jiná abraziva, která povrch náhrady poškrábou a způsobí tak rychlé usazování plaku na náhradě (viz sekce péče o náhradu).

Mohu použít na čištění čistící tablety?

Ano můžete, ale je třeba dodržet návod na používání tablet a nenechat náhradu v roztoku příliš dlouho. My doporučujeme výše uvedený osvědčený způsob péče o náhradu.